Seznamte se s lektorkami

Kateřina Macháčová

katerina.machacova@pohybprozivot.cz / (+420) 604 741 684

autorka konceptu cvičení PERMANENTO a iniciativy POHYB PRO ŽIVOT

Pohyb vždy byl, je a bude důležitou součástí mého života. Jen se postupně mění jeho forma s ohledem na aktuální možnosti, stav a cíle. Vrcholový trénink už je za mnou a funkčnost převládá nad výkonností. Před několika lety jsem se setkala s přístupem ke cvičení inspirovaným vývojovou kineziologií a nadchlo mě to. Od té doby tento způsob cvičení nejen rozvíjím pod názvem PERMANENTO, ale hlavně aplikuji na sobě a šířím dál! A jen si říkám, že je škoda, že jsem tohle nevěděla v době, kdy jsem byla v kanoistické reprezentaci a trénink brala opravdu vážně! Nebo i později, když jsem závodila v terénním triatlonu nebo na horském kole.

Eliška Rejnová

eliskarejnova@gmail.com / (+420) 604 380 069 (pouze SMS)

první lektorka PERMANENTA

Sportu se věnuji celý svůj život. Prošla jsem cestou od běžného hobby sportování po reprezentaci ČR na mezinárodních závodech. Sport byl vždy součástí mého života. Problémy se zády po porodech a zranění, mě přiměly hledat způsob, jak dosáhnout při plném vytížení maximálního výsledku, jak dosáhnout plně funkčního a bezbolestného ohybu. Plný úvazek, rodina, sport, který není možné vždy dělat pravidelně a není čas na správnou regeneraci, mě nakonec přivedly k Permanentu. Nejprve jsem absolvovala workshop a následně intenzivní kurz, jehož závěrem je lektorská licence.

Pracuji jako učitelka, výtvarnice a lektorka. Se svojí rodinou aktivně sportuji (lezení, kanoistika, běh, kolo, lyže v jakékoli podobě). Na Permanentu mě baví variabilita, možnost upravit si jej podle aktuálních možností časových i kondičních, je totiž opravdu pro každého.

Lenka Nováková

lnovakova80@email.cz / (+420) 607 558 638 (pouze SMS)

druhá lektorka PERMANENTA

Díky svým rodičům jsem se od mala věnovala rozličným sportům, nejvíce pak gymnastice, lyžování a jízdě na kole. Láska k přírodě, sportu a pohybu vůbec mne nasměrovala ke studiu na FTVS. Tam jsem také propadla sportovnímu lezení. Sama jsem trénovala, vedla kroužky pro děti i kurzy pro dospělé. Před nástupem na rodičovskou dovolenou jsem působila jako vysokoškolský asistent na Katedře sportů v přírodě UK FTVS. S přibývajícími dětmi a léty se však čím dál tím více orientuji na cvičení kompenzující momentální bolístky, které se objevují , když se tělu dlouhodobě nevěnujeme tak, jak bychom měli. S Katkou se známe ještě před vysokou školou, naše cesty se pak rozešly a každá jsme se věnovala trochu jiné sféře sportu a pohybu vůbec. Nyní se naše cesty opět setkaly a jsem moc ráda, že mohu být součástí PERMANENTA, "které myslí na zadní kolečka už od začátku :-)"