Co napsali ti, co už cvičí

Anežka, Ivana, Kateřina, Marcela , 16. 2. 2023

Účastnice workshopu

"Ještě jednou děkujeme za bezvadný workshop v příjemném prostředí. Na Permanento jsme se hodně těšily a skutečnost ještě předčila naše očekávání. Je to prostě skvělá věc. Vaše nadšení se na nás přeneslo a snažíme se cvičit denně. S Vámi by to šlo určitě lépe, takže chceme využít nějaké úterní opakovací lekce a možnost zakoupení 21denní nebo roční aplikace. Doufáme, že nám lezení, přetáčení a pasení koníčků časem půjde stejně dobře jako těm batolatům . 10 – 15 minutové sestavy jsou ideální, člověk může cvičit ráno, večer a v pohodlném oblečení třeba i během dne v práci sestavu na židli nebo vestoje. Takže díky, bylo to moc faj.

Tom a Kačka, 4. 4. 2022

Účastníci "solo" workshopu

Mockrát díky za skvělý workshop a báječný přístup. Byť jsem jako zabedněnej kluk měl vždy takový lehký vnitřní nezdůvodnitelný rezervovaný postoj k různým podobným akcím, musím narovinu říci, že jsem uplně nadšenej, že jsme to s s Kačkou absolvovali. Skvěle jsi nám popsala a ukázala věci, které vlastně člověk nějak vnitřně cítí, že tak jsou, ale sám je nedokáže převést na praktické cvičení. Ale po workshopu ano! Byl to báječný večer, kde jsme si mohli zkusit se rozvzpomenout na vlastní přirozené pohyby a teď už je jen na každém z nás, aby nepolevil a mohly se dostavit výsledky tohoto geniálně a jednoduše pojatého cvičení a i vlastně cesty k sobě.“

Markéta, 6. 5. 2021

Účastnice zoom workshopu a uživatelka aplikace

„ Už dlouhou dobu jsem hledala cvičení, které můžu začlenit okamžitě do každodenního života. Permanento splňuje všechno, co jsem hledala. 10 minut si člověk najde, pokud chce. Jestli patříte k lidem, kteří potřebují dobře rozumět proč a jak, aby mohli začít, ZOOM seminář je pro vás. Můžete si tam i zažít drobnou ochutnávku, která prokládá povídání. A pak už jen začít cvičit s aplikací PERMANENTO!“

Eva, 24. 10. 2019

Účastnice workshopu a lekcí

Další trochu netradiční mailová reference se svolením ke zveřejnění.

"... Váš workshop je prostě úžasná věc. Díky, že to, co jste vyzkoumala, šíříte dál a ještě tak milým způsobem. Je to tak srozumitelné, vrcholně logické... už stokrát mi někdo říkal, že je potřeba cvičit.... ale teprve teď vím jak a hlavně, co to cvičení konkrétně způsobuje, jak je vše propojené a navíc vnímám okamžité výsledky (hned od pondělí!!!). Když mám chvilku, zacvičím si. Jedu tramvají a cvičím dýchání a když se večer vše uklidní, podívám se na některé Vaše video. A taky se těším na aplikaci do mobilu...

Vlastně ani nevím, jak své nadšení popsat!!!"

Katka, 6. 5. 2019

Účastnice workshopu a lekcí

Trochu netradičně - dostala jsem povolení zveřejnit mail. Děkuji!

Ahoj Káčo,

tak jsem v síle našeho cvičení zvládla v sobotu Gladiátora!!! Sice mám horní polovinu těla trochu namoženou z všelijakého ručkování, přenášení, přitahování a tak, ale jinak dobrý. Je to prostě geniální cvičení!!!

Jen mě trochu mrzí, že moc nedělám reklamu, což bych chtěla. Ostatní mě znají jako "cvičebního magora", takže se vůbec nepozastaví nad tím, že po půl roce nic nedělání jsem schopná zvládnout 7 km a cca 30 překážek. Ale třeba jim to někdy dojde :-).

Měj se fajn a držím palce k tvorbě videí, Katka"

Dominka, 18. 2. 2019

Účastnice workshopu

"Ke cvičení Permanento jsem se dostala zcela náhodou, ale jak už to v životě bývá, ty nejlepší věci přicházejí k člověku, když to nejmíň čeká. Přihlásila jsem se na tříhodinový workshop a byla to ta nejlepší investice do získání nových zkušeností, ale i velice příjemně stráveného volného času v Praze mimo studium. Cvičení je opravdu vytvořené zábavnou formou, takže pohladí na duši i na těle a osobně mi pomáhá příjemně zvládat i bolesti zad.

Cvičení v sobě zahrnuje tři pro mě hodně důležité složky a těmi jsou: 1. vlastní sebevnímání, 2. hluboké dýchání, 3. zapojování hemisfér pomocí vývojové kineziologie. Permanentu a paní Kateřině moc fandím, takže za mě neváhejte a navštivte workshop nebo lekci, nebudete litovat."

Andrea, 15. 11. 2018

Účastnice workshopu

Káťo,
jsem nadšená! Po 10 dnech cvičení (zatím poctivě každý den ;-)) si nemusím vzít ráno prášek nebo namazat záda Voltarenem! Je to opravdu neuvěřitelně účinný! Opravdu se to dá cvičit kdykoliv, kdekoliv. Např., když pátky a víkendy nejsem v práci, tak cvičím i při uspávání Adélky! Ona si totiž vyžaduje mou přítomnost takže vždy, po našem čtecím a drbacím rituálu, si musím k ní lehnout na zem a v tom přichází má chvíle :-) Ještě jednou moc díky! Doporučuju tě, kde to jde;-) Jo a jako bonus tvého workshopu-Renda řekl, že ta jablečná verze je ještě lepší, než banánová, takže teď budu péct tu jablečnou :-)
Krásný večer
Pa Ája

Zuzka, 6. 6. 2018

Má cvičící sestřička

Tak trochu ukradené reference z Facebook a Whatsapp od sestry, která cvičí už druhým rokem.

"Určitě vyzkoušejte! Sama jsem znovu začala s PERMANENTO sestavičkou dva měsíce po porodu. Každé ráno si restartuju tělo, rozproudím krev a co nejvíc - ukradnu si 10 minut jen pro sebe! Už po dvou týdnech každodenního cvičení začínám cítit změny. Tělo se pomalu navrací do normálu a dostává energii! A tu teď fakt potřebuji! Díky Káčo "

"Někdy se ráno motám únavou, zacvičím si a jako bych si dala kafe nebo hodinu spánku!"

"Začínalo se mi ztěžka, ale teď už to jde skoro samo. Takže pouhé dva týdny mohou udělat mega-změnu."

Olga, 8. 5. 2018

Účastnice zimního kurzu

"Mám za sebou kurz PERMANENTO Katky Macháčové. I když se mi teď po kurzu každý den cvičit nepodaří, je to dobrá investice do zbytku života. Vím co a jak cvičit a potřebovat to budu, dokud budu žít. Pomáhá to, bolest kolene je pryč! "

Marek, 25. 3. 2018

Běžec z Běchovic

"Po několika letech sportovní nečinnosti jsem se pustil do vytrvalostního běhu. Že se člověk má protahovat a dělat kompenzační cviky jsem věděl, ale nedokázal jsem se donutit. Bolesti beder a achilovky přišly hned další sezónu. Roky střídání klidu od běhání, fyzioterapeutů a ultrazvuku sice přinesly úlevu, ale problém nevyřešily. Až pravidelné cvičení s Katkou dostalo tělo opět do jakési rovnováhy, kdy necítím omezení v tréninku ani v závodě. Nebojím se říct, že to fakt pomáhá."

David, 13. 4. 2018

Běžec z Běchovic

"Z počátku jsem bral účast spíš jako společenskou než zdravotně prospěšnou aktivitu. Postupem času jsem však zpozoroval, že cvičení zlepšuje nejen mou fyzickou, ale i psychickou kondici. Dnes se z cvičení již stal pravidelný návyk, který mi pomáhá nastartovat den. Nakažlivě sdílím své nadšení se svým okolím bez ohledu na věk a sportovní dispozice. Díky Katce jsem také u cvičení pochopil, že méně a kvalitně provedené cviky nakonec přinesou mnohem větší efekt "

Tomáš, 9. 4. 2018

Běžec z Běchovic

"S Kateřinou cvičím s letní prázdninovou přestávkou již rok. Kromě radostného pocitu z toho, že se pravidelně pohybuji se cítím více fit a hlavně se mi snížil počet výskytů bolesti - zvláště pak v oblasti páteře, což je při mé výšce postavy 2 m velmi podstatné. Navíc se cítím více "ohebným". Rozhodně stojí za pokus to zkusit a pravidelně cvičit."

Marta, 3. 12. 2017

Účastnice podzimního kurzu

"Skupinové cvičení jsem nikdy moc nepreferovala, nicméně sport mám ráda. Jak čas běží, začínám být kapku línější a pohodlnější, což se odráží i na stavech "tu mě bolí, tam mě píchá". Pravidelné procházky se psem jsem tedy doplnila, po souhlasném usnesení spolu s kamarádkami, cvičením PERMANENTO. Poprvé jsem se zapojila do skupinového cvičení žen a musím přiznat, že toho vůbec nelituji, ba naopak. Každé úterý se dost těším, že se protáhneme a dokonce i kapinku zaposilujeme (až se nezpevněné části těla třesou - asi strachy, že bychom o ně, ještě v našem věku, mohly přijít). Cviky, které nás Kateřina naučila, jsou použitelné kdykoli a skoro kdekoli. Jde prostě hlavně o dobrý pocit, bezva atmosféru a výborně zvládnutou metodiku kurzu ze strany Kateřiny. Ta holka to prostě DOST UMÍ a hlavně o této problematice hodně ví - a to se cení!"

Iff K., 4 .12. 2017

Účastnice podzimního kurzu

"Protože nemám tak docela sedavé zaměstnání (nebo alespoň ne pořád) a od doby, kdy jsem se rozhodla se svou tělesnou schránkou pracovat, jsem udolala mnohé - skoliózu, úraz krční páteře a posunutou pánev, biomechaniku polohování a zvedání pacientů se ztíženou mobilitou či imobilitou, a tak dále, a tak podobně, domnívala jsem se, že jsem na tom poměrně dobře. Překvapilo mne proto, že některé ze cviků sestavy jsem nezvládla v plném rozsahu, a druhé překvapení se dostavilo, když se po dvou týdnech ne příliš poctivého cvičení dostavilo citelné zlepšení. Předtím jsem se necítila nedobře, a přesto se teď cítím mnohem lépe. A nejen já. Cviky předvádím a doporučuji i svým přátelům a ohlas je velice příznivý."

Světla, 1. 12. 2017

Účastnice podzimního kurzu

"Protože už jsem během svého života prošla mnoha různými druhy cvičení, byla jsem zvědavá, co nového mi může přinést cvičení Permanento. Jsem překvapená, že to funguje. Po cvičení se cítím lépe a hlavně mi získaná energie vydrží i v následujících dnech. Taky už v mém věku oceňuji, že po cvičení ani následující den nemám namožené svaly a necítím se rozlámaná. Jako přidanou hodnotu vidím to, že se ke každodennímu cvičení doma připojil i můj muž-sportovec, jinak odpůrce jakéhokoliv protahování a posilování. Ten mluví o téměř zázračném cvičení - nebolí ho tolik jeho kyčelní kloub, který je již zralý na výměnu... Tak jen aby nám to nadšení a disciplína vydržely!"