Zkušenosti permanentících

Kateřino, kudy chodím, tudy chválím cvičení Permanento. Líbí se mi malý počet opakování. Za tu krátkou dobu cvičení - navíc s vynucenými přestávkami při vleklé nemoci, neplánovaném stěhování - jsem dosáhl pozoruhodného zlepšení bolestí od páteře. Bolesti v podstatě vymizely, páteř, resp. svaly korzetu, se zlepšily tak, že jsem mohl stěhovat i relativně těžká břemena. Úplně zmizelo vystřelování bolesti do pravého "lampasu", přestalo neustálé dráždění svalů od hýžďového pletence až ke kotníku (kvůli tomu mi za ty roky viditelně atrofovaly stehenní svaly pravé DK). Ani nejbližší rodina mi nevěří, že to nepřeháním, přestože ta zlepšení jsou zjevná. A to cvičím pouze tři sestavy 14, 19, 20 - víc času nemám. Děkuji milionkrát.

R.T.

14. 4. 2023

Po pravidelném téměř každodenním cvičení sestav Permanento (i když to může být způsobeno třeba i počínajícím jarem - ale já to přisuzuji spíše cvičení) cítím:

- větší optimismus během dne, větší radost ze života, větší sebevědomí a sebejistotu.

Mám chuť do nových aktivit, na cvičení se většinou hodně těším (zatím však ne každý den), připadá mi, že mám lepší imunitu. Velice se mi líbí cvičení "Lážo-plážo", které je delší. Ocením, když budou k dispozici delší kondiční sestavy, které budou zahrnovat jak protažení, tak posilování a dále týdenní plán cvičení, které budu přesně dodržovat podle návodu nikoli dle mojí vůle.

Pravidelné cvičení a teoretické vysvětlení principů a důsledků pravidelného cvičení na "upevňování středu" ve mně vzbuzuje naději, že moje stáří bude pěkné, příjemné a přirozené bez pesimistických prognóz. Mám radost z toho, že se na tuto etapu života mohu aktivně připravit bez strachu z budoucnosti.

Bude moc fajn, že zůstaneme s vámi v kontaktu i po výzkumné části a že se budeme moci vzájemně podporovat i inspirovat. Jsem velice ráda, že jsem váš letáček vloni objevila a že jsem nelenila se na Permanento přihlásit.

Přeju hodně zdraví, ať jste zase fit a těším se na další setkávání.

Z.P.

23. 3. 2023

na workshopu i v materiálech, které jste nám poslala, je mnoho informací. Je vidět, že vše máte úžasně a léta promýšlené. Proto se omlouvám, že jsem mnohé nezachytila, ani to asi nejde, to přijde doufám postupně. V životě jsem na sport jaksi zapomněla a preferovala sedící aktivity, a jsem moc ráda a vážím si toho, že jsem Vás našla, a moc oceňuji Váš program, který myslím může velmi pomoci každému ve zkvalitnění běžného života, a skutečně být prevencí v procesu postupujícího věku.

Vaše maily i materiály si budu opakovaně pročítat, určitě je v nich spousta informací, které jsem nestačila vstřebat, a přehlédla je, moc se omlouvám.

Těším se na cvičení zítra…

H.N.

13. 2. 2023

Moc Vás zdravím a posílám referenci na úvodní workshop:

Zaujalo - přirovnání s mimčem, fantazie, člověk si to vůbec neuvědomí, jak se vyvíjel a postupně upadá...

Líbilo - Vámi předváděné cviky, jasně, že vše uvidím a uslyším na videu, též několik společných cviků. Nevím, já bych dala více na praktičnost než na mluvení.

Něco nového - jsem exot po 16ti operacích, takže většinu jsem znala, a k tomu vyhřezlou plotýnku (páteř spadla, 1 noha kratší), mám vpáčený hrudník a ještě CHOPN, proto vím, jak je správné dýchání důležité (to jste zdůrazňovala mnohokrát, ještě přidejte, lidi to vůbec netuší). Takže nic nového jsem Vám nesdělila.

Obdivuji Vás vydržet bez přestání mluvit, udržet pozornost celé skupiny po celou dobu, být vtipná a usměvavá, když víte, že jsme všichni nad 70 let a žádný VIP.

Píšete, že tělo ví nejlépe jak... co se týká cvičení, já pro život doplňuji, že hlava má poslouchat tělo a ne tělo hlavu, hlava si usmyslí něco udělat, tělo na to nemá, ale jde to udělat. Mám bohaté zkušenosti s neuposlechnutím těla, většinou se mně to parádně vymstilo.

M.N.

11. 2. 2023

Dobrý den

Workshop s Mgr. Macháčovou byl úžasný. Velmi dlouho jsem už neviděla někoho s takovým entuziasmem a zaujetím pro svou práci, či myšlenku. Mimo to, že je ta skutečnost sama o sobě strhující, je také v podání paní Kateřiny uvěřitelná a logická.

Čili věřím tomu, že:

  • přirozeně zpevním hluboký stabilizační systém
  • zaktivuji optimální zapojování těch nejdůležitějších svalů
  • zlepším funkci rovnovážného ústrojí
  • zkvalitním propojení mozkových hemisfér
  • jemně posílím svalové skupiny s tendencí k ochabování
  • lehce protáhnu svalové skupiny s tendencí ke zkracování
  • prodloužím životnost svého těla
  • získám novou energii, kterou budu moci využít jinde a jinak

A proto budu cvičit, jak mi bude doporučeno. Dokonce bych řekla, že ani to cvičení nebude příliš obtížné.

D.CH.

10. 2. 2023

"Vážená paní cvičitelko,

musím Vám sdělit, že je to super! Je to můj ranní rituál, na který se těším a který mi nastartuje prima den! Děkuji za tuto možnost!"

D.M.

6. 2. 2023