Co máme v plánu?

NAŠE MISE, DALŠÍ ROZVOJ A PLÁNY DO BUDOUCNA

Naši hlavní misí je vytvořit komplexní a funkční program, který bude sloužit co možná nejvíce lidem ve zralém věku. Hlavní součástí je samostatné cvičení doma. Proto jsme vytvořili pohybově-vzdělávací online program, jehož účinnost a udržitelnost je empiricky ověřována v rámci vědeckého projektu podpořeného Ministerstvem zdravotnictví ČR (AZV NU 22-09-00447) a Nadačním Fondem Veolia. To vše pod záštitou Centra pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče. Uvědomujeme si, že lidé jsou tvorové společenští a že je důležité se setkávat a sdílet a vzájemně se podporovat a inspirovat. Proto pro zájemce z řad organizací připravíme workshop o pohybu a v pohybu #JINAK, na kterých si klienti mohou vše poslechnout a společně vyzkoušet. V budoucnu bychom chtěli umožnit i skupinové lekce v různých částech České republiky...

PŘIPRAVUJEME

  • LEKCE NAŽIVO VEDENÉ VYŠKOLENÝMI LEKTORY Z ŘAD VRSTEVNÍKŮ

Jde o ucelený program vzdělávání a zaškolování budoucích lektorů z řad seniorů, kteří by vedli lekce PERMANENTO pro své vrstevníky! Zájemci o lektorování se hlásí spontánně například takto "... pokud budete hledat asistenty do týmu, tak se předem hlásím. Rád bych se stal cvičitelem téhle metody." Podobně můžete napsat i vy :). Stačí vyplnit kontaktní formulář níže.

Každý zájem potěší a každý zájemce je vítán!

Aktuálně pracujeme na: (1) MANUÁLU PRO BUDOUCÍ LEKTORY, (2) TERMÍNECH ŠKOLÍCÍCH AKCÍ (2 - 3 DNY INTENZIVNÍHO PROGRAMU), (3) HLEDÁNÍ FINANČNÍ PODPORY DLOUHODOBÉ UDRŽITELNOSTI LEKTORSKÉHO PROGRAM, (4´) PŘÍPADNÉ AKREDITACI PROGRAM.

  • PROGRAM PRO PODPORU PEČOVATELŮ

S problematikou stárnutí je úzce spojena oblast péče o potřebné. Většina z nás v nějakém období života bude potřebovat asistenci pečovatelů - ať již profesionálních nebo z řad rodinných příslušníků. Chtěli bychom, aby program PERMANENTO VĚKU NAVZDORY sloužil i pečovatelům, kteří na jedné straně získají představu o přirozeném přístupu ke cvičení a návody, díky kterým budou moci aktivizovat i křehčí klienty, a na straně druhé budou moci osvojené principy a pohyby využít pro sebe. I pečovatelé potřebují péči, aby mohli dobře pečovat!

Tuto problematiku bychom rádi rozvíjeli a hledáme možnosti financování programu pro systematickou a dlouhodobou podporu pečovatelů.

CHCETE SE ZAPOJIT NEBO NÁS PODPOŘIT?