Cvičební program pro zralý věk

Pohyb je důležitý v každém věku, ale s přibývajícími léty jeho význam ještě stoupá. Pak už to není o tom být více či méně fit, ale o zachování tělesné kapacity nezbytné pro samostatný a spokojený život. Kouzlo tohoto cvičení spočívá v každodennosti a vědomém pohybu.

CO JE PERMANENTO A PROČ VĚKU NAVZDORY?

Cvičení PERMANENTO je velice efektiní a zároveň jednoduchý způsob cvičení inspirovaný principy vývojové kinezilogie pro každý den!! Jde o ucelený koncept založený na pochopení širších souvislostí a přijetí zodpovědnosti za své tělo a potažmo zdraví. Základ tvoří pohybově-vzdělávací on-line program pro podporu správného fungování organismu jako celku uspůsobený potřebám pokročilého věku. Kromě prvků vývojové kinezilogie obsahuje cviky vhodné pro podporu jednotlivých komponent funkční zdatnosti nezbytných pro pohodlné zvládání každodenních aktivit.

Každý každým cvičením postupně minimalizuje dysbalance, zatuhlost, bolest či únavu a podpoří optimální držení těla. Postačí pár minut denně! Změny se brzy projeví ve všech oblastech života. Důkazů postupně přibývá... nejen od účastníků vědeckého výzkumu podpořeného a Ministerstvem zdravotnictví a NF Veolia, ale i od těch, kteří začali s PERMANENTEM po vlastní ose. Zkušenosti cvičících si může přečíst ZDE.

JAK ZAČÍT PERMANENTIT?

Protože jde o on-line program na doma, můžete začít opravdu kdykoliv. V programu se dozvíte, proč je tak důležité věnovat tělu každodenní dávku pohybu, pochopíte širší souvislosti a naučíte se, jak jednoduše a z pohodlí domova podpořit tělesnou a potažmo duševní kondici s ohledem na aktuální zdravotní stav a možnosti. Video sestavy v programu je možné využívat dle vlastního výběru nebo se inspirovat novými tzv. TRÉNINKOVÝMI PLÁNY (v tuto chvíli jsou ke stažení celkem tři): (1) RESTART pro všechny, kdo potřebují obnovit základy kondice např. po nemoci, jiné indispozici nebo delším necvičení; (2) FIT pro všechny, kdo chtějí být v plné síle nebo se potřebují připravit na náročnější aktivity; (3) RELAX pro všechny, kdo si prochází psychicky náročným obdobím a potřebují úlevu v těžké době. Pro využítí tréninkových plánů je třeba být zaregistrovaný v programu PERMANENTO VĚKU NAVZDORY (viz výše), kde je v obsahu "knihovna sestav" s celkem devíti cvičebními videy. Pak už stačí jen stáhnout konkrétní tréninkový plán a začít cvičit.

Ke stažení je také PERMANENTNÍ MĚSÍČNÍK pro všechny, kdo si rádi zapisují, aby se na konci měsíce mohli pokochat krásným přehledem odcvičeného a pochválit se nebo aby viděli rezervy a příští měsíc mohli "permanentění" vylepšit.

"Stále dokola si pochvaluji a cvičím jak o život. Povedlo se mi vykompenzovat útlak míchy, přestal mě otravovat "lampas" a stálé dráždění přilehlých svalů. Konečně můžu rehabilitovat a masáží uvolňovat ztuhlé oblasti a je mi blaze. Vřelé poděkování a lásku, Vám, Kateřino!" RT, 15. 8. 2023

Více reference najdete ZDE - stačí kliknout.


MÁTE DOTAZ ČI NÁPAD?