Je PERMANENTO ten vhodný název pro cvičení?

18.04.2023

Každý si pod názvem PERMANENTO představí něco úplně jiného. Někdo novou značku italských špaget, někdo nástroj na renovaci dřevěné podlahy nebo čepici na plavání. V někom představa čehokoliv permanentního budí rovnou odpor nebo negativní pocit "musu". Mohlo by se zdát, že jsem s názvem dost vedle. Také jsem se nejednou nechala vtáhnout do pořádných pochyb a vymýšlela jiné varianty. Nikdy se mi to ale nepodařilo a vždy jsem skončila zase u PERMANENTA...

Mým cílem je doslova propašovávat toto cvičení do každodenního života, protože to je nezbytné pro to, aby mohlo fungovat a startovat samo-ozdravné procesy. Není to instantní řešení a nebudu nikomu slibovat, že za týden se stanou zázraky. Ty malé se mohou stát už po prvním cvičení, ale pokud člověk chce opravdu vyřešit nějaké dlouhodobé problémy pramenící ze způsobu každodenního života, musí najít řešení, které se stane součástí každodenního života, ať už se to týká čehokoliv.

  • Pokud týden nebudeme jíst, na váze zhubneme, ale žádný velký bonus pro naše tělo to nebude a kila se vrátí i s úroky.
  • Pokud nás bolí záda, protože většinu dne prosedíme, tak nám pomůže masáž nebo fyzioterapie, ale z dlouhodobého hlediska nic nevyřešíme. Jen dočasně zmírníme příznaky nadbytečného sezení.

Žijeme ve světě plném negativních vlivů na náš organismus a je těžké se ubránit důsledkům. Není to jen nedostatek přirozeného pohybu, ale i hromady stresu, spěchu, nekvalitní stravy, toxických vztahů, vysokých nároků a mnoho dalšího. To všechno působí na naše tělo a potažmo zdraví a je to vidět. Stačí nahlédnout do zdravotnických statistik na všechna civilizační onemocnění, psychické problémy a jiné zdravotní komplikace, které se objevují častěji a dříve. Bohužel nemůžeme všechna rizika eliminovat a žít dokonale. A možná ani nechceme, ale můžeme tělu aspoň trochu pomoct, aby bylo odolné a tohle všechno mohlo zvládat.

Nejsem příznivcem asketického života, ale chci mít svůj život pod kontrolou a chci vědět, že se mohu na své tělo plně spolehnout. Chci, aby mi bylo oporou na každém kroku a v každé situaci. Chci, aby mě podpořilo v době stresu, nedostatku pohybu nebo třeba nadbytku nějakých kulinářských dobrot.

Jinými slovy každý den nějak zatěžujeme své tělo, tak bychom mu měli každý den dát i trochu péče! A TO JE TEN ZÁKLAD - permanentní zátěž a permanentní pomoc, aby výsledkem byla nula nebo-li rovnováha a spokojenost na obou stranách! Pak se bude naší duši hezky bydlet v našem těle a tenhle pocit se dá vydržet i permanentně! Negativní náboj slova pryč a já vím, že PERMANENTO má být PERMANENTEM špagety nešpagety! Kdo vyzkoušel, ví, a kdo vyzkouší, bude vědět brzy… ale ne hned :)